Opiniuj24.com - Podziel się opinią!

  • Budownictwo
  • /
  • Materiały budowlane
  • /
  • Robyg
  • /
  • 1

Opinie o Robyg

robyg.pl

Warszawa

Budownictwo Robyg opinie
Cena/Jakość
2.78
Obsługa klienta
2.22
Terminowość
2.33

Średnia ocen

2.44

w skali od 1 do 5.

 

Na podstawie

9

dodanych opinii

 

Andrew - Modern City / 2023-09-22

Kupiłem mieszkanie w inwestycji Modern City (Bemowo). Trochę o terminach: * Maj 2022 (wszędzie padała ta data jako zakończenie budowy). Dla osób nieświadomych: to nie ma nic wspólniego z wprowadzką się do mieszkania. Musi jeszcze nastąpić uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Od MPWiK uzyskaliśmy informacje że deweloper popełnił mnóstwo błędów w dokumentacji i stąd duże opóźnienie w legalizacji budowy przyłącza wod-kan. * Grudzień 2023 - pierwsze odbiory techniczne (ponad pół roku po zakończeniu budowy) * 29.06.2023 - czyli ponad rok później Robyg uzyskał finalne pozwolenie na użytkowanie * 27.09.2023 - pierwsze przeniesienia praw własności. Zgodnie z umową miało to nastąpić do końca maja 2023. Odsetki za opóźnienie są naliczane od ostatecznej daty przeniesienia własności. Ale i tak je nie uzyskacie, bo musicie najpierw udowodnić że ponieśliście stratę. Za wszystkie błędy dewelopera na koniec dnia i tak klient płaci, a Robyg pięknie unika odpowiedzialności.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
2.00
Zalety

Wady

Ogromne opóźnienie

Extra informacje

Aga / 2023-08-14

Odradzam i jeszcze raz odradzam zakup mieszkania od Robyga - popękane ściany, odpadające sufity, źle wykonany taras (odpadające płyty). Inwestycja była wykonana na Bemowie. Niestety nikt z Robyga nie miał ochoty naprwić swojej ,,fuszerki\". Mam mnóstwo zdjęć pokazujących jakość Robyga.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
1.00

Robert / 2023-06-20

Deweloper naprawdę godny polecenia, życzę wszystkim takiej jakości mieszkań i współpracy z deweloperem.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
5.00

artur / 2023-04-10

Osiedle Życzliwa, Białołęka. Odbiór miał być do końca marca 23', jest kwiecień, roboty stoją, dróg brak, według moich wyliczeń i zaawansowania prac czerwiec to najwcześniej
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
1.00
Zalety

Nie widzę, póki co

Wady

Opóźnienie, niejasne wymówki,

Extra informacje

Domi / 2023-04-07

W przypadku wady wykonania deweloper robi wszystko żeby jej nie usunąć bardzo żenujące.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
1.00
Zalety

brak

Wady

podejście pseudo inżynierów do klienta negatywne

Extra informacje

2 lata

Grzegorz / 2022-07-27

Jeśli chodzi o jakość wykonania inwestycji, to "twórczość" Robyga nie odbiega dużo od innych deweloperów. Ujmując to nie jest źle. Nawet dostajemy w pakiecie częściowe wykończenie mieszkania, ponieważ sufity i ściany mają gładzie i są pomalowane. Do tego osprzęt elektryczny taki jak gniazdka czy wyłączniki światła również są zainstalowane. Problem natomiast jest z obietnicami, które sprzedawca/przedstawiciel Robyga składa. Dla przykładu bywa, że obiecuje, że blok będzie miał w głównych korytarzu recepcję z ochroną, a później okazuje się, że tak się nie dzieje. Obiecuje, że na każdym piętrze będą pomieszczenia na rowery dla lokatorów, po czym sprzedaje je jako komórki lokatorskie, co w efekcie powoduje, że pomieszczeń na rowery nie ma. Potrafi zostawić niewykończony wjazd do garażu podziemnego i twierdzić, że tak było w projekcie. Przy czym projektu oczywiście do wglądu nie chce udostępnić. Podobnych obietnic bez pokrycia jest wiele, aczkolwiek jest jeszcze jedna dość istotna rzecz, która bardzo negatywnie świadczy o tym deweloperze. Mianowicie zarząd nieruchomości oraz administracja to firma córka firmy Robyg (P-Administracja). Czasami wstawiają jeszcze firmę podwykonawczą jako administratora, jak na przykład Atlas House, lecz to jest mniej istotne. Najważniejsze jest to, że spółka córka zajmująca się administracją i zarządzaniem nieruchomością nie zgłasza do dewelopera usterek na osiedlu, które powinny być naprawione w ramach gwarancji czy rękojmi. Nie chce udostępniać dokumentacji, które według prawa powinny być lokatorom udostępniane. Zarządza nieruchomością nieudolnie zaniedbując wiele rzeczy jak dbanie o czystość i roślinność na osiedlu, rozliczanie mediów, naprawianie bieżących usterek. Ponadto utrudnia wszelkie próby zmiany zarządu i administracji i w momencie prawidłowej w świetle prawa zmiany zarządu, potrafi wyprowadzić pieniądze wspólnoty krótko przed tym jak zostanie przejęta kontrola nad kontami bankowymi wspólnoty. Dlatego nie polecam tego dewelopera, ale jeśli już ktoś zakupił u niego mieszkanie, to trzeba jak najszybciej dążyć do zmiany zarządu i administracji, dlatego, że firma spółka Robyga, czyli P-Administracja, zachowuje się jak pasożyt i robi wszystko, aby zarobić dodatkowe pieniądze dla Dewelopera kosztem właścicieli mieszkań.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
2.33
Zalety

Częściowe wykończenie mieszkania

Wady

Finansowe żerowanie na lokatorach przez P-Adminitracje, zaniedbywanie osiedla

Extra informacje

marcin / 2022-05-12

krętacze, oszuści, nie naprawiają wad poodbiorowych w lokalach
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
1.00

Tomasz Bieńkowski / 2018-08-30

Mamy mieszkanie od ROBYG dopiero od pól roku, ale mam spostrzeżenia: - samo mieszkanie odebralismy w stanie dobrym, mieliśmy jedną poprawkę (montaż klamki od okna) - kontakt jest dośc trudny, często zmieniają się osoby obslugujące, ale od kiedy działamy przez Wspólnote jest ok - posprzątali po budowie - osiedle jest ciche (Villa Nobile)
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
3.67
Zalety

spokojna okolica, standard mieszkania, cena

Wady

utrudniony kontakt z biurem obsługi

Extra informacje

pół roku

Radosław / 2018-02-22

Zakupiłem od nich mieszkanie w Warszawie, zależało mi, żeby mieć dogodny dojazd do centrum i by cena za metr nie była wygórowana. Oferta Robyg spełniła moje warunku, w okolicy mieszkania deweloper zadbał o dużo zieleni co w dzisiejszych czasach problemu ze smogiem jest ważne.
Cena/Jakość
Obsługa klienta
Terminowość
5.00
Zalety

dojazd do centrum, zieleń

Wady

Extra informacje

Budownictwo Robyg opinie